Match | Date | Day | Time | Club | Gender | League | Level | Division | Season | Field | Teams |
69873 | 4/20/2024 | Sat | 9:00 am | West Seattle | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) vs HSC B11 Eagles (Coburn) |
69874 | 4/20/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) vs PacFW-R B10 Lewis |
69875 | 4/20/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Female | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS G2010 GU14 - Valkries (Maude) vs UPSC Shooting Stars G10/11 (Parke) |
69869 | 4/20/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS GU12 - Shah vs Southlake G12 Sparks |
69868 | 4/20/2024 | Sat | 3:00 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS GU12-Grotelueschen vs PacFW-R G11 Lanning (Jaguars) |
69862 | 4/20/2024 | Sat | 10:00 am | Southlake | Male | Select | U14 | Presidents Cup | Tournament | Foster HS | Southlake B10 City FC Black vs Atletico B2010 Oro |
70295 | 4/20/2024 | Sat | 9:00 am | Southlake | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake B12 Champers vs Southlake B12 Roth |
70292 | 4/20/2024 | Sat | 10:30 am | Southlake | Female | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake G13 Hergert vs Southlake G13/14 Lightning Mendez |
70293 | 4/20/2024 | Sat | 12:00 pm | Southlake | Male | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake B13 NC Dasaro vs Valor Rec MV B13 Aarhus - Lightning |
69870 | 4/20/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - McLachlan vs WS BU12 - Miller/Leonard |
69872 | 4/20/2024 | Sat | 10:30 am | HSC | Female | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G12 Ninjas (Evanger) vs Valor Rec KF G12 Kachner - Weird Bananas |
69871 | 4/20/2024 | Sat | 12:00 pm | HSC | Male | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Highline United (Lewis) vs Valor Rec A/KV B13 Russell - Black Skeletons FC |
70305 | 4/20/2024 | Sat | 10:00 am | Southlake | Male | Select | U9 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake B15 Purple Vipers Coccia vs Southlake B15 Silver Villeneuve |
70306 | 4/20/2024 | Sat | 11:15 am | Southlake | Male | Select | U9 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake B15/16 Blue Stabio vs Southlake B16 Navy Likness |
70287 | 4/20/2024 | Sat | 10:00 am | Southlake | Female | Select | U10 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis SW Grass | Southlake G14 Nelson vs Southlake G14 Dragons Goewey |
69860 | 4/20/2024 | Sat | 2:45 pm | Southlake | Male | Select | U12 | Presidents Cup | Tournament | Starfire #4 | Southlake Select B12 SHB vs Kitsap Alliance FC B 2012 Blue |
70020 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) vs WS GU8 USA - Campbell |
70021 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) vs WS BU8 Venezuela - Lauer |
70022 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) vs WS BU8 Paraguay - Rosapepe |
70023 | 4/21/2024 | Sun | 5:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) vs WS BU8 Peru - Hawley/Gilson |
69865 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | HSA Select | Female | Select | U15 | Presidents Cup | Tournament | Delridge South | HSA Select G09-Director vs Seattle United NW G09 Blue |
69876 | 4/21/2024 | Sun | 2:30 pm | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) vs HSC G06 Atlas FC (Englin) |
70011 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund vs WS BU11 USA - Russell |
70012 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Chile - Hammond vs WS GU11 Paraguay - Patch |
70013 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Argentina - Stark vs WS GU11 Panama - Hutchins |
70015 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS BU11 Argentina - Needs Coach1 vs WS BU11 Brazil - Jayne Jensen |
70035 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Brazil - Curd vs WS GU9 Chile - Smithco/Richter |
70036 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 USA - Barros vs WS GU9 Uruguay - Jenkins |
70037 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers vs HSC B15 Lynx (Guballa; COL) |
70038 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Chile - Flemming vs WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher |
69821 | 4/21/2024 | Sun | 10:00 am | Southlake | Male | Select | U10 | NPSL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake Select B14 White vs Harbor Soccer Club SDP B14-1 (Perez) |
70300 | 4/21/2024 | Sun | 11:30 am | Southlake | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake B09/10 Strikers McIver vs PacFW-R B09 Robbins |
70303 | 4/21/2024 | Sun | 1:15 pm | Southlake | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake GHS Avalanche vs PacFW-R G09-G07 Lanning (Rivals) |
70301 | 4/21/2024 | Sun | 3:15 pm | Southlake | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake BHS Titans (Costanti) vs Cascade Foothills SC - B06-08 (U18) Panthers - HIG |
70016 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) vs WS GU11 Peru - Mead GIll |
70017 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) vs WS BU11 Mexico - Mathison |
70018 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Otters (Jones; URU) vs HSC B13 TBD (Stuller; COL) |
70019 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G13 Sparks (Johnson; USA) vs WS GU11 Brazil - Hynes |
70024 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Colombia - Sabatka vs WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl |
70025 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Panama - Mullen vs WS GU8 Peru - Nichter |
70026 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny vs WS GU8 Chile - Marks |
70027 | 4/21/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Argentina - Cull/Theumer vs WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton |
70028 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Uruguay - Ponzio vs WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton |
70029 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Venezuela - Mason vs WS GU8 Mexico - Abella |
70030 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Brazil - Longhurst vs WS BU8 Chile - Moyer/Eder |
70031 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Mexico - Stearns vs WS BU8 Argentina - Spatafore |
70032 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Bolivia - DeWeese vs WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky |
70033 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh vs WS BU8 Uruguay - Smith |
70034 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 USA - Fisher vs WS BU8 Ecuador - Sherman/Lauver |
70039 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens vs WS GU9 Mexico - Schober/Steen |
70040 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Bolivia - O'Brien vs WS BU9 Brazil - Bridge |
70041 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Peru - Wilson/Henson vs WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan |
70042 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Argentina - Allan vs WS BU9 Panama - Silva/Finnegan |
69904 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2009 U15 - Lightning Bolts (Hahn) vs UPSC Rattlesnake Battle B09 (Moya) |
69877 | 4/21/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS G2006 U18 - Flames (Brown / Butler) vs Cascade Foothills SC - G06-10 (U18) - ALONZO |
69878 | 4/21/2024 | Sun | 4:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) vs Valor Rec MV B08 Pamboukas |
70003 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek vs HSC B14 Phantoms (Printz; URU) |
70004 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Panama - Davila vs WS GU10 Mexico - Boerger/Converse |
70005 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Peru - Gordon vs WS GU10 Paraguay - Doull |
70006 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Peru - Sladechek vs HSC B14 Gunners (Worden; USA) |
70007 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Panama - Bond/Beckett vs WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh |
70008 | 4/21/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Chile - Carew/Schnell vs HSC G14 Pandas (Doll; ECU) |
70009 | 4/21/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Bolivia - Smits vs WS GU10 Venezuela - Knapp |
70010 | 4/21/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS BU10 Mexico - Bicknell vs WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) |
70294 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | Southlake | Female | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake G13 Hergert vs Valor Rec MV G13 Hoover - White Tigers |
70299 | 4/27/2024 | Sat | 10:30 am | Southlake | Female | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake G10/11 Tiger Lilies United (Strien) vs UPSC Shooting Stars G10/11 (Parke) |
70296 | 4/27/2024 | Sat | 12:00 pm | Southlake | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake B12 Roth vs HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) |
69879 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) vs WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) |
69880 | 4/27/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Female | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS G2010 GU14 - Valkries (Maude) vs Valor Rec MV G10 Mayhew |
70297 | 4/27/2024 | Sat | 2:30 pm | Southlake | Female | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Maywood MS | Southlake G12 Bauer vs HSC G12 Ninjas (Evanger) |
70298 | 4/27/2024 | Sat | 4:00 pm | Southlake | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Maywood MS | Southlake B11 Sharks (Lynch) vs Cascade Foothills SC - B11 (U13) HIGGY |
69882 | 4/27/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - Miller/Leonard vs WS BU12 - Rosenstock |
69883 | 4/27/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - McLachlan vs Southlake B12 Soper |
69885 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Highline United (Lewis) vs Valor Rec MV B13 Craig |
69884 | 4/27/2024 | Sat | 10:30 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Blue Seals (Swain) vs Southlake B12 Champers |
69925 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B10 Phantoms (Printz) vs NORTAC B10 Weaver |
69886 | 4/27/2024 | Sat | 11:00 am | HSC | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B11 Eagles (Coburn) vs NORTAC B11 Sultemeier |
70288 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | Southlake | Female | Select | U10 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake G14 Dragons Goewey vs Valor Rec MV G14 Sas - Dancing Yellowjackets |
70307 | 4/27/2024 | Sat | 10:15 am | Southlake | Male | Select | U9 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake B15 Purple Vipers Coccia vs Valor Rec MV B15 Miyamoto |
70289 | 4/27/2024 | Sat | 11:30 am | Southlake | Male | Select | U10 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake B14 Medlang vs Valor Rec MV B14 Boyle - Night Hawks |
70308 | 4/27/2024 | Sat | 12:45 pm | Southlake | Female | Select | U9 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis NW Grass | Southlake G15 Purple Lightning vs Cascade Foothills SC - G15 (U9) - ELKINGTON |
70290 | 4/27/2024 | Sat | 9:00 am | Southlake | Male | Select | U10 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis SW Grass | Southlake B14 South Le vs PacFW-R B14 Black |
70309 | 4/27/2024 | Sat | 10:15 am | Southlake | Male | Select | U9 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis SW Grass | Southlake B15/16 Blue Stabio vs Valor Rec MV B15 Kjargaard |
70291 | 4/27/2024 | Sat | 11:30 am | Southlake | Female | Select | U10 | SSUL | YouthSpring | Ron Regis SW Grass | Southlake G14 Nelson vs Valor Rec MV G14 Ginchak |
69881 | 4/27/2024 | Sat | 4:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS GU12-Grotelueschen vs Cascade Foothills SC - G12 (U13) Fury - BECKMAN |
70060 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) vs WS BU8 Ecuador - Sherman/Lauver |
70061 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) vs WS BU8 Venezuela - Lauer |
69887 | 4/28/2024 | Sun | 9:30 am | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | WS B2009 U15 - Lightning Bolts (Hahn) vs Southlake B09/10 Strikers McIver |
69866 | 4/28/2024 | Sun | 11:30 am | HSA Select | Female | Select | U19 | Presidents Cup | Tournament | Delridge South | HSA Select G05-Coronado vs Crossfire Select G06/07 A (Leskinen) |
70051 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson vs WS GU11 Panama - Hutchins |
70052 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) vs WS GU11 Paraguay - Patch |
70053 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Brazil - Hynes vs HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) |
70054 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund vs WS BU11 Argentina - Needs Coach1 |
70055 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Chile - Hammond vs WS GU11 Peru - Mead GIll |
70056 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Argentina - Stark vs HSC G13 Sparks (Johnson; USA) |
70075 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens vs WS GU9 Brazil - Curd |
70076 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Colombia - Kimm/Ault vs WS GU9 USA - Barros |
70077 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan vs WS BU9 Brazil - Bridge |
70078 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers vs WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher |
70302 | 4/28/2024 | Sun | 9:45 am | Southlake | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake B07 Los Atleticos de Renton vs WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) |
70304 | 4/28/2024 | Sun | 5:00 pm | Southlake | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Hazen HS | Southlake GHS Avalanche vs UPSC Lions G08 (Weinman) |
70057 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 TBD (Stuller; COL) vs WS BU11 Mexico - Mathison |
70058 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) vs WS BU11 Brazil - Jayne Jensen |
70059 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Otters (Jones; URU) vs WS BU11 USA - Russell |
70062 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Chile - Marks vs WS GU8 Venezuela - Mason |
70063 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky vs WS GU8 Panama - Mullen |
70064 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Paraguay - Rosapepe vs WS BU8 Brazil - Longhurst |
70065 | 4/28/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton vs WS GU8 Argentina - Cull/Theumer |
70066 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Uruguay - Smith vs WS BU8 USA - Fisher |
70067 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Argentina - Spatafore vs WS BU8 Chile - Moyer/Eder |
70068 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Panama - McKee/Katz vs WS BU8 Mexico - Stearns |
70069 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 USA - Campbell vs WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton |
70070 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Mexico - Abella vs WS GU8 Uruguay - Ponzio |
70071 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Bolivia - DeWeese vs WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny |
70072 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh vs HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) |
70073 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl vs HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) |
70074 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Peru - Nichter vs WS GU8 Colombia - Sabatka |
70079 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Uruguay - Jenkins vs WS GU9 Chile - Smithco/Richter |
70080 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Panama - Silva/Finnegan vs WS BU9 Chile - Flemming |
70081 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Peru - Wilson/Henson vs HSC B15 Lynx (Guballa; COL) |
70082 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Bolivia - O'Brien vs WS BU9 Argentina - Allan |
69888 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS G2006 U18 - Flames (Brown / Butler) vs HSC G06 Atlas FC (Englin) |
69889 | 4/28/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) vs Southlake BHS Titans (Costanti) |
70285 | 4/28/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) vs PacFW-R B07-B05 Blue |
69890 | 4/28/2024 | Sun | 4:30 pm | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2009 U15 - Murder Hornets (Bloomfield) vs PacFW-R B09 Robbins |
70043 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Venezuela - Knapp vs HSC G14 Pandas (Doll; ECU) |
70044 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek vs WS BU10 Panama - Bond/Beckett |
70045 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Bolivia - Smits vs WS GU10 Mexico - Boerger/Converse |
70046 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Argentina - Moir/Cameron vs WS BU10 Mexico - Bicknell |
70047 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Chile - Carew/Schnell vs WS GU10 Paraguay - Doull |
70048 | 4/28/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) vs WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh |
70049 | 4/28/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Panama - Davila vs WS GU10 Peru - Gordon |
70050 | 4/28/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | HSC B14 Gunners (Worden; USA) vs HSC B14 Phantoms (Printz; URU) |
69949 | 5/4/2024 | Sat | 10:00 am | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) vs HSC B10 Phantoms (Printz) |
69891 | 5/4/2024 | Sat | 11:30 am | West Seattle | Female | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS G2010 GU14 - Valkries (Maude) vs PacFW-R G10 Blue |
69900 | 5/4/2024 | Sat | 1:00 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) vs PacFW-R B08 Kahn |
69864 | 5/4/2024 | Sat | 3:30 pm | HSA Select | Female | Select | U15 | Presidents Cup | Tournament | Hiawatha | HSA Select G09-Director vs Crossfire Select G09 B (Puk) |
69898 | 5/4/2024 | Sat | 2:00 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Madison #1 | WS G2011 U13 - Mustangs (Higbee) vs UPSC Lightning G12 (Radel) |
69892 | 5/4/2024 | Sat | 3:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Madison #1 | WS G2011 U13 - Mustangs (Higbee) vs NORTAC G11 Kagochi |
69893 | 5/4/2024 | Sat | 9:00 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - Rosenstock vs Southlake B12 Soper |
69894 | 5/4/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - Miller/Leonard vs South Tacoma United - B12 Lopez |
69895 | 5/4/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - McLachlan vs LSDSC Cheetahs B12 |
69896 | 5/4/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Female | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G12 Ninjas (Evanger) vs Southlake G12 Bauer |
69897 | 5/4/2024 | Sat | 10:30 am | HSC | Female | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G12 Ninjas (Evanger) vs Valor Rec MV G12/13 Coleman Smith - Jaguars |
69899 | 5/4/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) vs Norpoint United FC B'11 |
70100 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) vs WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh |
70101 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) vs WS GU8 Peru - Nichter |
69906 | 5/5/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) vs PacFW-R B08 Kahn |
69901 | 5/5/2024 | Sun | 4:30 pm | West Seattle | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | WS G2006 U18 - Flames (Brown / Butler) vs Vashon G06-09 Kraken (Hackett) |
70091 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Mexico - Mathison vs WS BU11 USA - Russell |
70092 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Brazil - Jayne Jensen vs HSC B13 TBD (Stuller; COL) |
70093 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Panama - Hutchins vs WS GU11 Paraguay - Patch |
70094 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Brazil - Hynes vs WS GU11 Argentina - Stark |
70095 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Peru - Mead GIll vs WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) |
70096 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson vs HSC G13 Sparks (Johnson; USA) |
69903 | 5/5/2024 | Sun | 9:00 am | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) vs PacFW-R G09-G07 Lanning (Rivals) |
69905 | 5/5/2024 | Sun | 11:00 am | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Evergreen HS | HSC G06 Atlas FC (Englin) vs UPSC Lions G08 (Weinman) |
70115 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 USA - Barros vs WS GU9 Mexico - Schober/Steen |
70116 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Chile - Smithco/Richter vs WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens |
70117 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Panama - Silva/Finnegan vs WS BU9 Bolivia - O'Brien |
70118 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher vs WS BU9 Peru - Wilson/Henson |
69902 | 5/5/2024 | Sun | 9:30 am | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2009 U15 - Lightning Bolts (Hahn) vs PacFW-R B09 Robbins |
69962 | 5/5/2024 | Sun | 1:00 pm | Southlake | Female | Select | U16 | Presidents Cup | Tournament | Maywood MS | Southlake Select G08/09 Red vs Washington Rush Select G08 A |
70097 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) vs WS GU11 Chile - Hammond |
70098 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 Otters (Jones; URU) vs WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund |
70099 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) vs WS BU11 Argentina - Needs Coach1 |
70102 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Chile - Marks vs WS GU8 Uruguay - Ponzio |
70103 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Chile - Moyer/Eder vs WS BU8 Paraguay - Rosapepe |
70104 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Uruguay - Smith vs HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) |
70105 | 5/5/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Argentina - Cull/Theumer vs WS GU8 USA - Campbell |
70106 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 USA - Fisher vs HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) |
70107 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Venezuela - Mason vs WS GU8 Bolivia - DeWeese |
70108 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Brazil - Longhurst vs WS BU8 Venezuela - Lauer |
70109 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Panama - Mullen vs WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny |
70110 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Peru - Hawley/Gilson vs WS BU8 Mexico - Stearns |
70111 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Mexico - Abella vs WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton |
70112 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton vs WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl |
70113 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky vs WS GU8 Colombia - Sabatka |
70114 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Argentina - Spatafore vs WS BU8 Panama - McKee/Katz |
70119 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Uruguay - Jenkins vs WS GU9 Colombia - Kimm/Ault |
70120 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Brazil - Bridge vs HSC B15 Lynx (Guballa; COL) |
70121 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan vs WS BU9 Argentina - Allan |
70122 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Chile - Flemming vs WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers |
69867 | 5/5/2024 | Sun | 9:30 am | HSA Select | Female | Select | U19 | Presidents Cup | Tournament | Walt Hundley | HSA Select G05-Coronado vs BUFC G05 Blue |
70083 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC G14 Pandas (Doll; ECU) vs WS GU10 Mexico - Boerger/Converse |
70084 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC B14 Gunners (Worden; USA) vs WS BU10 Panama - Bond/Beckett |
70085 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Chile - Carew/Schnell vs WS GU10 Peru - Gordon |
70086 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Peru - Sladechek vs WS BU10 Mexico - Bicknell |
70087 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Bolivia - Smits vs WS GU10 Panama - Davila |
70088 | 5/5/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) vs WS BU10 Argentina - Moir/Cameron |
70089 | 5/5/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Paraguay - Doull vs WS GU10 Venezuela - Knapp |
70090 | 5/5/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh vs WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek |
69907 | 5/11/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) vs Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors |
69908 | 5/11/2024 | Sat | 3:00 pm | West Seattle | Female | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS G2010 GU14 - Valkries (Maude) vs Southlake G10/11 Tiger Lilies United (Strien) |
69909 | 5/11/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) vs Southlake B12 Champers |
69910 | 5/11/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Blue Seals (Swain) vs Valor Rec MV B12 Clowdus - The Fire |
69911 | 5/11/2024 | Sat | 10:30 am | HSC | Female | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G12 Ninjas (Evanger) vs Southlake G12 Wildfire (Lacy) |
69912 | 5/11/2024 | Sat | 12:00 pm | HSC | Male | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Highline United (Lewis) vs Cascade Foothills SC - B13 (U11) Chaos - PAGADUAN |
69913 | 5/11/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B11 Eagles (Coburn) vs Valor Rec MV B11 Jones |
69914 | 5/11/2024 | Sat | 11:00 am | HSC | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B10 Phantoms (Printz) vs PacFW-R B10 Lewis |
69915 | 5/11/2024 | Sat | 9:00 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS BU12 - Rosenstock vs WS BU12 - McLachlan? |
69916 | 5/11/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS GU12 - Shah vs WS GU12-Grotelueschen |
69917 | 5/11/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) vs Southlake Select B12 SHB |
69918 | 5/11/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS G2011 U13 - Mustangs (Higbee) vs Norpoint Strikers G'11 |
70140 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) vs WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky |
70141 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) vs HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) |
70131 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Argentina - Needs Coach1 vs HSC B13 Otters (Jones; URU) |
70132 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Mexico - Mathison vs WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund |
70133 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 USA - Russell vs WS BU11 Brazil - Jayne Jensen |
70134 | 5/12/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Paraguay - Patch vs HSC G13 Sparks (Johnson; USA) |
70135 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Panama - Hutchins vs WS GU11 Peru - Mead GIll |
70136 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson vs WS GU11 Brazil - Hynes |
70137 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) vs WS GU11 Chile - Hammond |
70138 | 5/12/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Argentina - Stark vs HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) |
70155 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Mexico - Schober/Steen vs WS GU9 Colombia - Kimm/Ault |
70156 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Brazil - Curd vs WS GU9 USA - Barros |
70157 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Bolivia - O'Brien vs WS BU9 Chile - Flemming |
70158 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Brazil - Bridge vs WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher |
70139 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 TBD (Stuller; COL) vs HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) |
70142 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Venezuela - Lauer vs WS BU8 Chile - Moyer/Eder |
70143 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton vs WS GU8 Peru - Nichter |
70144 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Paraguay - Rosapepe vs WS BU8 Argentina - Spatafore |
70145 | 5/12/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Uruguay - Ponzio vs WS GU8 Bolivia - DeWeese |
70146 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny vs WS GU8 Colombia - Sabatka |
70147 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl vs WS GU8 USA - Campbell |
70148 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Brazil - Longhurst vs WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh |
70149 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Peru - Hawley/Gilson vs WS BU8 Panama - McKee/Katz |
70150 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Panama - Mullen vs WS GU8 Venezuela - Mason |
70151 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Mexico - Stearns vs WS BU8 Ecuador - Sherman/Lauver |
70152 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 USA - Fisher vs HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) |
70153 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Argentina - Cull/Theumer vs WS GU8 Mexico - Abella |
70154 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton vs WS GU8 Chile - Marks |
70159 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens vs WS GU9 Uruguay - Jenkins |
70160 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | HSC B15 Lynx (Guballa; COL) vs WS BU9 Argentina - Allan |
70161 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Peru - Wilson/Henson vs WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers |
70162 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan vs WS BU9 Panama - Silva/Finnegan |
69919 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS G2006 U18 - Flames (Brown / Butler) vs HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) |
69920 | 5/12/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) vs PacFW-R B08 Kahn |
70123 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Peru - Gordon vs WS GU10 Bolivia - Smits |
70124 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Venezuela - Knapp vs WS GU10 Chile - Carew/Schnell |
70125 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC G14 Pandas (Doll; ECU) vs WS GU10 Panama - Davila |
70126 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Peru - Sladechek vs WS BU10 Argentina - Moir/Cameron |
70127 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Mexico - Boerger/Converse vs WS GU10 Paraguay - Doull |
70128 | 5/12/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | HSC B14 Phantoms (Printz; URU) vs WS BU10 Mexico - Bicknell |
70129 | 5/12/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek vs WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) |
70130 | 5/12/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | HSC B14 Gunners (Worden; USA) vs WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh |
69921 | 5/18/2024 | Sat | 3:30 pm | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Madison #1 | WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) vs NORTAC B10 Weaver |
69922 | 5/18/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Blue Seals (Swain) vs HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) |
69923 | 5/18/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B10 Phantoms (Printz) vs Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors |
69924 | 5/18/2024 | Sat | 11:00 am | HSC | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B11 Eagles (Coburn) vs Norpoint United FC B'11 |
69926 | 5/18/2024 | Sat | 9:00 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS BU12 - Miller/Leonard vs Southlake B12 Soper |
69927 | 5/18/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS BU12 - Rosenstock vs LSDSC Cheetahs B12 |
70180 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) vs HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) |
69928 | 5/19/2024 | Sun | 9:30 am | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | WS B2009 U15 - Murder Hornets (Bloomfield) vs Southlake B09/10 Strikers McIver |
69929 | 5/19/2024 | Sun | 11:30 am | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Delridge South | WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) vs WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) |
70171 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Brazil - Jayne Jensen vs WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund |
70172 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 USA - Russell vs HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) |
70173 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Paraguay - Patch vs WS GU11 Brazil - Hynes |
70174 | 5/19/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Chile - Hammond vs WS GU11 Panama - Hutchins |
70175 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson vs WS GU11 Argentina - Stark |
70176 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) vs HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) |
70177 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS BU11 Mexico - Mathison vs HSC B13 Otters (Jones; URU) |
70195 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Mexico - Schober/Steen vs WS GU9 Uruguay - Jenkins |
70196 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 USA - Barros vs WS GU9 Chile - Smithco/Richter |
70197 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | HSC B15 Lynx (Guballa; COL) vs WS BU9 Panama - Silva/Finnegan |
70198 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan vs WS BU9 Bolivia - O'Brien |
70178 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 TBD (Stuller; COL) vs WS BU11 Argentina - Needs Coach1 |
70179 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC G13 Sparks (Johnson; USA) vs WS GU11 Peru - Mead GIll |
70181 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Uruguay - Ponzio vs WS GU8 Panama - Mullen |
70182 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 USA - Campbell vs WS GU8 Peru - Nichter |
70183 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Colombia - Sabatka vs WS GU8 Venezuela - Mason |
70184 | 5/19/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton vs WS GU8 Bolivia - DeWeese |
70185 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Panama - McKee/Katz vs WS BU8 Ecuador - Sherman/Lauver |
70186 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Chile - Moyer/Eder vs WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh |
70187 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Brazil - Longhurst vs WS BU8 USA - Fisher |
70188 | 5/19/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl vs WS GU8 Argentina - Cull/Theumer |
70189 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton vs WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky |
70190 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny vs HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) |
70191 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Chile - Marks vs WS GU8 Mexico - Abella |
70192 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Uruguay - Smith vs WS BU8 Mexico - Stearns |
70193 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Venezuela - Lauer vs WS BU8 Paraguay - Rosapepe |
70194 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Argentina - Spatafore vs WS BU8 Peru - Hawley/Gilson |
70199 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Colombia - Kimm/Ault vs WS GU9 Brazil - Curd |
70200 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Peru - Wilson/Henson vs WS BU9 Chile - Flemming |
70202 | 5/19/2024 | Sun | 11:00 am | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Argentina - Allan vs WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher |
70201 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers vs WS BU9 Brazil - Bridge |
69931 | 5/19/2024 | Sun | 10:00 am | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | HSC G06 Atlas FC (Englin) vs Southlake GHS Avalanche |
70163 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Paraguay - Doull vs WS GU10 Panama - Davila |
70164 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS BU10 Panama - Bond/Beckett vs WS BU10 Mexico - Bicknell |
70165 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC G14 Pandas (Doll; ECU) vs WS GU10 Bolivia - Smits |
70166 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | HSC B14 Gunners (Worden; USA) vs WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek |
70167 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Venezuela - Knapp vs WS GU10 Peru - Gordon |
70168 | 5/19/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Peru - Sladechek vs WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) |
70169 | 5/19/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Mexico - Boerger/Converse vs WS GU10 Chile - Carew/Schnell |
70170 | 5/19/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | HSC B14 Phantoms (Printz; URU) vs WS BU10 Argentina - Moir/Cameron |
69932 | 6/1/2024 | Sat | 11:00 am | West Seattle | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS B2011 U13 - Blizzard (Riddick) vs NORTAC B11 Sultemeier |
69933 | 6/1/2024 | Sat | 12:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS G2011 U13 - Mustangs (Higbee) vs Valor Rec MV G11 Walker - The Kicks |
69934 | 6/1/2024 | Sat | 2:00 pm | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) vs NORTAC B10 Weaver |
69930 | 6/1/2024 | Sat | 3:30 pm | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS B2009 U15 - Murder Hornets (Bloomfield) vs UPSC Rattlesnake Battle B09 (Moya) |
69935 | 6/1/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) vs HSC B12 Blue Seals (Swain) |
69936 | 6/1/2024 | Sat | 11:00 am | HSC | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B10 Phantoms (Printz) vs WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) |
69938 | 6/1/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS GU12-Grotelueschen vs Southlake G12 Sparks |
69939 | 6/1/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS BU12 - Rosenstock vs South Tacoma United - B12 Lopez |
69940 | 6/1/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS BU12 - Miller/Leonard vs WS BU12 - McLachlan |
70220 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) vs WS BU8 Mexico - Stearns |
70221 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) vs WS BU8 Brazil - Longhurst |
70211 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Argentina - Needs Coach1 vs WS BU11 Mexico - Mathison |
70212 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 USA - Russell vs HSC B13 TBD (Stuller; COL) |
70213 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund vs HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) |
70214 | 6/2/2024 | Sun | 5:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Peru - Mead GIll vs WS GU11 Brazil - Hynes |
70215 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Panama - Hutchins vs WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) |
70216 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Paraguay - Patch vs WS GU11 Argentina - Stark |
70217 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS BU11 Brazil - Jayne Jensen vs HSC B13 Otters (Jones; URU) |
70234 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 USA - Barros vs WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens |
70235 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Chile - Smithco/Richter vs WS GU9 Colombia - Kimm/Ault |
70236 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Argentina - Allan vs WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers |
70237 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | HSC B15 Lynx (Guballa; COL) vs WS BU9 Bolivia - O'Brien |
70286 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2008 U16 - Supernovas (Rasmussen / Russell) vs Southlake B07 Los Atleticos de Renton |
69941 | 6/2/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2009 U15 - Lightning Bolts (Hahn) vs Norpoint FC '09-Strong |
70218 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G13 Sparks (Johnson; USA) vs WS GU11 Chile - Hammond |
70219 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) vs WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson |
70222 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Panama - Mullen vs WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton |
70223 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Argentina - Cull/Theumer vs WS GU8 Chile - Marks |
70224 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Peru - Nichter vs WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl |
70225 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky vs WS GU8 USA - Campbell |
70226 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 USA - Fisher vs WS BU8 Chile - Moyer/Eder |
70227 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Venezuela - Mason vs HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) |
70228 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Ecuador - Sherman/Lauver vs WS BU8 Peru - Hawley/Gilson |
70229 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny vs WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton |
70230 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Panama - McKee/Katz vs WS BU8 Uruguay - Smith |
70231 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Colombia - Sabatka vs WS GU8 Uruguay - Ponzio |
70232 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS BU8 Venezuela - Lauer vs WS BU8 Argentina - Spatafore |
70233 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Bolivia - DeWeese vs WS GU8 Mexico - Abella |
70238 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Brazil - Curd vs WS GU9 Mexico - Schober/Steen |
70239 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher vs WS BU9 Panama - Silva/Finnegan |
70240 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Brazil - Bridge vs WS BU9 Peru - Wilson/Henson |
70241 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Chile - Flemming vs WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan |
69942 | 6/2/2024 | Sun | 2:30 pm | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) vs Southlake GHS Avalanche |
69943 | 6/2/2024 | Sun | 4:30 pm | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | HSC G06 Atlas FC (Englin) vs Cascade Foothills SC - G06-10 (U18) - ALONZO |
70203 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Peru - Gordon vs HSC G14 Pandas (Doll; ECU) |
70204 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS BU10 Argentina - Moir/Cameron vs WS BU10 Panama - Bond/Beckett |
70205 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Mexico - Boerger/Converse vs WS GU10 Venezuela - Knapp |
70206 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Mexico - Bicknell vs WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh |
70207 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS GU10 Paraguay - Doull vs WS GU10 Bolivia - Smits |
70208 | 6/2/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) vs HSC B14 Gunners (Worden; USA) |
70209 | 6/2/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Panama - Davila vs WS GU10 Chile - Carew/Schnell |
70210 | 6/2/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | HSC B14 Phantoms (Printz; URU) vs WS BU10 Peru - Sladechek |
69946 | 6/8/2024 | Sat | 10:30 am | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS GU12 - Shah vs PacFW-R G11 Lanning (Jaguars) |
69944 | 6/8/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS B2010 U14 - (Gamboa / Luoma) vs HSC B10 Phantoms (Printz) |
69945 | 6/8/2024 | Sat | 1:30 pm | West Seattle | Male | Select | U14 | SSUL | YouthSpring | Delridge North | WS B2010 U14 - Rockets (Magathan) vs Valor Rec MV B10 Fricke - Raptors |
69947 | 6/8/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 East | WS BU12 - McLachlan vs WS BU12 - Rosenstock |
69948 | 6/8/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) vs Valor Rec MV B12 Clowdus - The Fire |
70259 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC G16 Wild Waves (Doll; USA) vs WS GU8 Uruguay - Ponzio |
70260 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Chelsea Park Field | HSC B16 Swamp Monsters (Jones; COL) vs WS BU8 Panama - McKee/Katz |
70250 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 USA - Russell vs WS BU11 Argentina - Needs Coach1 |
70251 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS BU11 Mexico - Mathison vs WS BU11 Brazil - Jayne Jensen |
70252 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes East | WS GU11 Peru - Mead GIll vs WS GU11 Argentina - Stark |
70253 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Paraguay - Patch vs WS GU11 Mexico - Churchill/Jackson |
70254 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Panama - Hutchins vs HSC G13 GummiBears (Lommen; COL) |
70255 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | EC Hughes West | WS GU11 Brazil - Hynes vs WS GU11 Chile - Hammond |
70273 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Mexico - Schober/Steen vs WS GU9 Chile - Smithco/Richter |
70274 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #1 | WS GU9 Brazil - Curd vs WS GU9 Uruguay - Jenkins |
70275 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | WS BU9 Panama - Silva/Finnegan vs WS BU9 Paraguay - Webb/Stivers |
70276 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Fairmount #2 | HSC B15 Lynx (Guballa; COL) vs WS BU9 Mexico - Eggleston/Sullivan |
70256 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 Otters (Jones; URU) vs HSC B13 Blue Dragons (Hetrick; JAM) |
70257 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC B13 TBD (Stuller; COL) vs WS BU11 Chile - Eberle/Wicklund |
70258 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Female | Association | U11 | A | YouthSpring | Moshier #1 East | HSC G13 Sparks (Johnson; USA) vs WS GU11 Colombia - Churchill/Merkel (Vashon) |
70261 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS GU8 Colombia - Sabatka vs WS GU8 Brazil - Goedecke/Compton |
70262 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Mexico - Stearns vs HSC B16 Hawks (Erkenswick; JAM) |
70263 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #1 | WS BU8 Uruguay - Smith vs WS BU8 Peru - Hawley/Gilson |
70264 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 Jamaica - Sullivan/Porosky vs WS GU8 Ecuador - Hess Yoder/Ohl |
70265 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS GU8 USA - Campbell vs WS GU8 Paraguay - Kersten/Kenny |
70266 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #2 | WS BU8 Chile - Moyer/Eder vs HSC B16 Team Sport (Matthiesen; USA) |
70267 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Paraguay - Rosapepe vs WS BU8 USA - Fisher |
70268 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS GU8 Venezuela - Mason vs WS GU8 Team 02 Goedecke/Compton |
70269 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #3 | WS BU8 Bolivia - Letson/Ashbaugh vs WS BU8 Venezuela - Lauer |
70270 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Bolivia - DeWeese vs WS GU8 Chile - Marks |
70271 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Peru - Nichter vs WS GU8 Argentina - Cull/Theumer |
70272 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Female | Association | U8 | A | YouthSpring | Riverview South #4 | WS GU8 Mexico - Abella vs WS GU8 Panama - Mullen |
70277 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS GU9 Argentina - Cook/Ahrens vs WS GU9 Colombia - Kimm/Ault |
70278 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #1 | WS BU9 Venezuela - Miskell/Hatcher vs WS BU9 Bolivia - O'Brien |
70279 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Argentina - Allan vs WS BU9 Peru - Wilson/Henson |
70280 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U9 | A | YouthSpring | Roxhill South #2 | WS BU9 Brazil - Bridge vs WS BU9 Chile - Flemming |
69950 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Select | U15 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2009 U15 - Murder Hornets (Bloomfield) vs WS B2009 U15 - Lightning Bolts (Hahn) |
69960 | 6/9/2024 | Sun | 2:30 pm | West Seattle | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) vs Cascade Foothills SC - B06-08 (U18) Panthers - HIG |
69952 | 6/9/2024 | Sun | 4:30 pm | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Sealth | HSC G06 Atlas FC (Englin) vs HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) |
70242 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | WS GU10 Mexico - Boerger/Converse vs WS GU10 Peru - Gordon |
70243 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | HSC | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC B14 Phantoms (Printz; URU) vs WS BU10 Brazil - Lowry (Vashon) |
70244 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | HSC | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #1 | HSC G14 Pandas (Doll; ECU) vs WS GU10 Paraguay - Doull |
70245 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Mexico - Bicknell vs WS BU10 Chile - Binder/Ormbrek |
70246 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Paraguay - Lubetkin/Walsh vs WS BU10 Argentina - Moir/Cameron |
70247 | 6/9/2024 | Sun | 3:30 pm | West Seattle | Male | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #2 | WS BU10 Panama - Bond/Beckett vs WS BU10 Peru - Sladechek |
70248 | 6/9/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Venezuela - Knapp vs WS GU10 Panama - Davila |
70249 | 6/9/2024 | Sun | 2:00 pm | West Seattle | Female | Association | U10 | A | YouthSpring | Walt Hundley #3 | WS GU10 Bolivia - Smits vs WS GU10 Chile - Carew/Schnell |
69953 | 6/15/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U11 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B13 Highline United (Lewis) vs Southlake B13 White |
69954 | 6/15/2024 | Sat | 10:30 am | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Blue Seals (Swain) vs Southlake B12 Roth |
69955 | 6/15/2024 | Sat | 12:00 pm | HSC | Male | Select | U12 | SSUL | YouthSpring | Moshier #1 West | HSC B12 Ninja Panthers (Henderson) vs Valor Rec MV B12 Woldeit |
69956 | 6/15/2024 | Sat | 9:00 am | HSC | Male | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | North SeaTac #1 | HSC B11 Eagles (Coburn) vs Southlake Select B12 SHB |
69957 | 6/15/2024 | Sat | 12:00 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS GU12 - Shah vs Cascade Foothills SC - G12 (U13) Fury - BECKMAN |
69958 | 6/16/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Male | Select | U18 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | WS B2005 U19 - Bulldogs (Bradley) vs PacFW-R B07-B05 Blue |
69959 | 6/16/2024 | Sun | 2:30 pm | HSC | Female | Select | U19 | SSUL | YouthSpring | Hiawatha | HSC G06 Sharknadoes (Reyes/Coombs) vs Cascade Foothills SC - G06-10 (U18) - ALONZO |
69937 | 6/16/2024 | Sun | 12:30 pm | West Seattle | Female | Select | U13 | SSUL | YouthSpring | Walt Hundley | WS GU12-Grotelueschen vs WS GU12 - Shah |
Displayed 1 to 402 of 402 |
---|